postheadericon ЗВІТ директора Охріменко Надії Петрівни перед трудовим колективом та громадкістю ДНЗ № 814 29.05.2019р.

Дошкільний навчальний заклад № 814 Святошинського району в м. Києві функціонує з 1991 року і працює за власним статутом.

Проектна потужність закладу 14 вікових груп, розрахованих на 250 дітей.Групи комплектуються за віковими ознаками.У дошкільному закладі на теперешній час функціонує 13 груп, в яких виховується 360 дітей, з них:

2 групи раннього віку(з 2-3 років) – 53 дитини

1 група раннього віку (1,10-3 роки)— 26 дітей

всього дітей раннього віку 79,

10 груп дошкільного віку - 281 дитина

Мова навчання та спілкування — українська.

Режим роботи дошкільногоо навчального закладу освіти п’ятиденний з 12 годинним перебуванням дітей ( 7.00 — 19.00).

Навчальний рік у закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня ( оздоровчий період ) у закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану,який складається на навчальний рік та період оздоровлення.План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.

Педагогічним і технічним персоналом ДНЗ забезпечений.

Педагогічний колектив відзначається стабільністю. За штатним розкладом педагогічних працівників 28, один практичний психолог.,інструктор з фізвиховання, музичні керівники.

Освітній рівень педагогічного колективу ДНЗ: вищу педагогічну освіту мають — 13 педагогів (з них 5 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію) , бакалавр — 3 педагоги, середню спеціальну освіту — 15 педагогів; 7 педагогів мають звання “ Вихователь — методист.”

В садочку працює 3 працівника, які на теперішній час навчаються у вищих навчальних закладах.

В нашому садочку для всебічного розвитку малюків створені належні умови. Головною метою нашого закладу є забезпечення дошкільною освітою дітей, створення умов для їх психофізичного,розумового,естетичного розвитку. Весь колектив працює над завданням збереження і зміцнення здоровя дітей, створення комфорту й затишку для найменших громадян України,впроваджуються інноваційні технології в навчальний процес.Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня.Річним планом роботи регламентується організація методичної роботи ДНЗ,заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес,педагогам надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта,взаємовідвідування відкритих заннять,розваг,колективні перегляди,використання кращого досвіду вихователів нашого ДНЗ,району,проходження курсів підвищення кваліфікації.

З кожним із батьків індивідуально обговорюються питання перебування їхньої дитини в закладі,надається можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей,прослухати від вихователів,психолога консультації,поради,вимоги для найкращого адаптування дітей в інше середовище,оглянути предметно-ігрове середовище групових кімнат

В адаптації дитини до садочку велику роботу проводить практичний психолог Филенко Ганна Георгіївна, котра допомагає знайти підхід до дітей з різними характерами і темпераментами, порадити вихід зі складної ситуації з дітьми молодим батькам.

Протягом навчального року педагогами проводились різні форми методичної роботи, центром якого є методичний кабінет ( вихователь — методист Тиморіна Т. М.) Вихователі мають можливість отримати допомогу з усіх розділів програми “ Дитина”, поділитися досвідом роботи, обмінятися методичними посібниками. В методичному кабінеті зібрано наочний матеріал для проведення різноманітних занять, педагогічна література, яка постійно поповнюється новинками.Заслуговує уваги ретельна підготовка вихователів до занять. Всі педагоги забезпечують індивідуальний та диференційний підхід до формування активності вихованців, розвитку логічного мислення.

Всі приміщення в нашому закладі утримуються в належному порядку і чистоті.

Заклад дошкільної освіти забезпечений гарячим водопостачанням,централізованим опаленням.У відповідності з законом “Про охорону праці”у закладі працює комісія з питань охорони праці.Вчасно проводяться інструктажі, ведеться відповідна документація.

На протязі року в дошкільному закладі проводилися різні форми методичної роботи: педагогічні ради,семінари,практикуми,колективні перегляди, фронтальний, тематичний,вибірковий та попереджувальний контролі.

Дошкільний навчальний заклад № 814 тісно співпрацює з спеціалізованим загальним навчальним закладом № 317. Вчасно складається,затверджується і виконується план спільної роботи, вихователі разом із дітьми відвідують школу проводяться спільні збори з учителями початкових класів.

Протягом 2018 — 2019 навчального року в закладі освіти були проведені такі культурно — масові заходи :

Свято “ День знань”

Тематичні заняття “ Осінній вернисаж”

Розвага “ Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух”

Спортивна- театралізована розвага “ Пригоди на острові скарбів”

Свято “ Новий рік іде до нас”

Розвага “ Ми — діти світу”

Свято татусів “ Мій татусь молодець і для мене він взірець”

Спортивна розвага “ Як крзаки дівчат з полону визволяли””

Фізрозвага “ Вправні козачата”

Фізрозвага” Козацькі забави”

Музично – театралізована розвага “ Як Зима з Весною зустрілися””

Розвага з елементами змагань” Моя сім’я – моя радість”

Родинне свято “ Батьківська любов — дитяча вдячність”

Свято “ Найкраща матуся моя”

Спортивний фестиваль “ Козацькі розваги”

Свято – розвага “ Пташок викликаю із теплого краю”

Музична розвага “ КВК” серед старших груп

Флешмоб “ Вишиваночка моя”

Свято “ Прощавай, садочок рідний”

Свято “Тепле літечко прийшло!”

Вихователями ДНЗ проводились відкриті заняття

1. Заняття з використанням ейдетики ” Допоможемо гостю з Місяця””( Вих-лі Строєва О. М., Стежко Н. М.)

2. Дидактична гра “ Граємо і пам’ять розвиваємо ( вих-ль Рябець Л. В..)

3. Заняття з використанням ейдетики “ Ейдетика на щодень ”( вих-ль Боровкова В. В)

4. Мюзикл для старших дошкільнят “ Подорож Краплинки (вих-ль Тарбес Н. М.)

5. Музична розвага “ Країн на світі є багато” ( вих-ль Власенко І. І.)

6. Конкурс – свято “Ми- чарівні українці” ( вих-ль Громадська Г. П.)

7. Моделювання та драматизація у. н. казки “ Коза – дереза” ( вих-ль Климець І. В.) 8.

8.Інтегроване заняття “ Повага до людей — любов до України” ( вих-ль Білойван Т. М..)

9. Інтегроване заняття “ Малята, нумо жити дружно!”” ( вих-ль Гончаренко С. М.)

Були організовані і проведені екскурсії:

  • до пам’ятника загиблим солдатам;
  • До ЗНЗ № 317.

На протязі навчального року проводились виставки дитячої творчості:

 • дитячого малюнку “ Подарунок захисникам Батьківщини”

  Портрет любої матусі”

  Рідний Києве мій!”

 • Безпека життєдіяльності”

 • Дорожній рух”

 • виставки поробок: “Осінній вернісаж”

 • Дарунки осені”

  Новорічні фантазії”

  Великдень!”

Малята мають змогу з задоволенням відвідувати різноманітні вечори розваг, театралізовані вистави, підготовлені силами старших вихованців та працівниками.

З метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей ведеться робота по благоустрою території дошкільного закладу:

-продовжено обрізування старих дерев;

-проведено роботу поусучасненню дизайну території дошкільного закладу,своєчасно проводиться покос трави, підрізка кущів та вивезення сухостійних гілок.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників.Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо – виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.За період роботи ДНЗ у 2018-2019 н.р.травмування та нещасних випадків з дітьми під час освітньо – виховного процесу та працівниками закладу на робочому місці не було.Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоровя дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці до роботи не допускаються . Травматичних та нещасних випадків за період роботи дошкільного закладу не було.Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні ( двічі на рік) медичні огляди працівників.Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.Робота педагогічного колективу ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму базується на Базовому компоненті дошкільної освіти який спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації, в наявності 24 вогнегасники, призначені відповідальні особи за протипожежний стан. Проводилися евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ДНЗ. Згідно плану Святошинського РУОМС в закладі проводились «Тижні безпеки», «Тижні безпеки життєдіяльності», «Тижні безпеки дорожнього руху», тощо.

Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах ( малюнки, вірші, тощо).

Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоровя дітей – важливе завдання дошкільного закладу.Останнім часом гостро постало питання профілактики побутового травматизму. Для цього вихователі щотижня планують та проводять з дітьми та батьками бесіди з пожежної безпеки, правил поведінки в суспільних місцях,правил безпечного існування, правил дорожнього руху, тощо.В нашому садочку є кімната ОБЖД та кімната дитячої творчості, де ведеться групова, індивідуальна та просвітницька робота щодо профілактики дитячого травматизму, дорожньої та пожежної безпеки, тощо.Медичне обслуговування дітей проводять медичні сестри.В закладі освіти дотримуються вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно — гігієнічних та протипожежних норм.

Всі заплановані заходи по внутрішньому контролю були виконані.

Незамінним головним завданням нашого навчально — виховного закладу залишається реалізація закону України “ Про дошкільну освіту”.У закладі дошкільної освіти здійснюється ся соціальний захист працівників.Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. № 137/35-01/05 від 20 жовтня 2017р. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. В 2018-2019  навчальному році вчасно виплачувались:

- заробітна плата,

- доплата за вислугу років педагогічним працівникам,

- грошова винагорода до Дня працівника освіти та 8 Березня,

- матеріальна допомога на оздоровлення під час відпустки в розмірі 100% посадового окладу усім категоріям працівників.Забезпечення фізичного виховання, медичного обслуговування та організації харчування вихованців.На виконання вимог з фізичного виховання дітей дошкільного віку, робота велася в декількох напрямах відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт».Вирішенню завдань фізичного розвитку дітей закладу є:

- систематичне медико-педагогічне вивчення організації навчально-виховного процесу: – здійснення постійного контролю адміністрації за дотриманням рухового режиму протягом дня та розподілом психофізичного навантаження на заняттях з фізкультури.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’я зберігаючої компетентності дітей.

Ефективність оздоровчих заходів визначалася поєднанням комплексної інтенсивної оздоровчо-профілактичної роботи з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.

Результати роботи розглядались на педрадах, виробничих нарадах, та на педгодинах.

Щоквартально старшими медичними сестрами проводився аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей. Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей та антропометричними вимірюваннями, ведеться листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводилось маркування меблів, здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Особлива увага приділялась дітям раннього віку в період адаптації (індивідуальна робота вихователів і практичного психолога з дітьми з важкою адаптацією, впровадження гнучкого режиму, консультативна робота з батьками) по забезпеченню їхньої оптимальної життєдіяльності під час перебування в дитячому садку.

В нашому закладі створені сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування.Діти отримують 3 разове харчування згідно норм, врахованих міжвідомчою інструкцією. Аналіз виконання замовлень продуктів харчування засвідчує їх виконання .

З боку адміністрації та медичних сестер протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухарі суворо дотримувалися технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із відповідними супровідними документами. З боку вихователів ведеться постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

Внашому закладі ведеться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, працівниками.

Матеріально-технічна база ДНЗ.

Адміністрація та весь колектив дитячого садка постійно дбають про покращення добробуту садочку, кожного року за допомогою батьків та силами працівників проводяться необхідні ремонтні роботи.

За бюджетні кошти 2018-2019 н.р. для потреб садочку були придбані різноманітні товари:

Дитяча постільна білизна(наволочка,підковдра,простирадло

Опромінювач бактерицидний ОВВ 15SOZONE

Опромінювач бактерицидний ОВВ 36POZONE

Ростомір підлоговий з вагами

Стільчик дитячий з регулюванням висоти. 20 шт.(10 гр.)

Столи дитячі з регулюванням висоти 20шт. (гр.№10,№12)

Спортивний майданчик

 Порошок для чищення Холодильник «Атлант»

Фарба гуаш Двері для щитової

Палітра пластикова кругла

Пластилін

Кольоровий картон

Кольоровий папір

Бойлер для харчоблоку   (100 л.)

Відро оцинковане

Відро пластмасове

Рукавиці гумові

Рукавиці текстиль.

Совок з ручкою

Віник

Ганчірка для підлоги

Гірчиця

Граблі кручені

Дез.засіб для унітазів

Держак для лопат

Держаки для граблів  Лопата для снігу

Засіб для миття вікон

Мило госп.тверде

Миючий для посуду

Мітла пласт.з ручкою

Набір губок

Пральний порошок

Рідке дитяче мило

Сода столова

Папір туалетний

Швабра з мікрофіб.

Журнал бракеражу

Метод.література Шафа для дитячих горщиків гр.№7

Вогнегасники водопінні Стільці офісні 30шт.(муз.зал)

Покривало пожежне Багор пожежний

Вогнегасники вуглекислі Пакети для сміття

Шафи дитячі для роздягальні гр. №3,№9 Дезактин

 

За зверненями батьківських комітетів та батьків нашого закладу до депутатів Київради був придбаний лінолеум для ігрових кімнат та роздягалень слідуючих груп:

лінолеум гр №3,№2,№10

дитячі шафи для роздягальні гр №6

 Також за 2018— 2019н.р. для дошкільного закладу батьками було придбано:

пилосос гр №10, №13

бактерицидна лампа гр №13

дитячий посуд гр №13

Також були проведені ремонтні роботи в закладі силами працівників:

косметичний ремонт 7-ох вуличних східцевих маршів;

косметичний ремонт 4-х внутнішніх міжмаршевих сходів ;

фарбування та ремонт вуличних малих архітектурних форм.

фарбування дверей та інші необхідні ремонтні роботи.

туалетна кімната гр.№ 10, №5 (при допомозі батьків)

поточний ремонт: портомийка гр №12,№13

Батьківський комітет допомагає нам порадами, підтримує наші ідеї, спрямовані на покращення умов перебування малюків у дитячому садку.Батьки – активні учасники масових виховних заходах, приймають активну участь у благоустрої території, групових приміщень.З великою охотою батьки відвідують заняття,розваги та інші заходи,які проводяться в дошкільному закладі.Незмінним головним завданням нашого садочку залишається формування дитини, як творчої, здібної, пізнавально активної,патріотичне виховнної, морально-соціально розвиненої особистості.Проводилось різноманітні анкетування батьків на теми “Гендерне виховання дошкільників”,”Навчаємо дитину правил безпеки” та інші з метою виявлення побажань щодо покращення навчально — виховного процесу. Всі побажання взяті до уваги.

Адміністрація , педагогічний та технічний персонал відповідально ставляться до своєї роботи, направленої на забезпечення повноцінного розвитку дітей та безпечне середовище.

Наш колектив всі сили і знання покладає для того, щоб у ньому було затишно та комфортно і дітям і дорослим.

Залишити відгук